« Vissza az összes témához
Amöba 2 játék
Posztolva 
General
 kategóriában
Amöba 2 játék
Posztolva 
General
 kategóriában
Amöba 2 játék
csá muszáj amöba 2 játékos versenyeket csinálni? mert már a vége felé folyamatosan 1-1 et játszok mert szinte le se kell játszani a játékot mert bebizonyitotak ha valaki X-el van csakorlatailag  100% elönye van hogy nyerjen vagyis ha az illetö jol játszik standardul biztos hogy nyer. nem lehetne vissza vezetni azt hogy csak 1 játék? most tök mind 1 hogy lehet hogy O val vagyok de ha meg X-el akkor nyerek 16 ot ha meg O val bukok 8 pontot ami jó mert izgalmasabba  verseny meg a pontszám végeredményben is vagy 100 pontal biztos több lenne mint amivel most nyerik
vagy nem lehetne vmi védelmet berakni hogy ne lehessen standard megnyitást játszani például "pro" szabályt alkalmazni vagyis hogy az első X után a O rakhat bárhova de az X az X-től számolva csak bármilyen irányba a 3. négyzetre tehet olyan mint a pentében az alap játékban hogy nem rakhat a kő mellé hanem ki kell hagyni 2 olyan kereszteződést azt meg lehetne csinálni amőbában is mert már a nagymesterek mindegyike standardul játszik ami nagyon idegesitő :@ igy lenne értelme az amőbának mert talán a tényleg jo játékos nyerne nem csak aki betanulja a lépéseket elöre hogy mit hova kell raknia egyébként itt van a szabály leirva: 
http://www.gomoku.hu/index.php?view=article&catid=36%3Amegnyitasi-szabalyok&id=47%3Apro&option=com_content&Itemid=53
 
Ejha,nem semmi kis regény!:Oxd
Mondjuk nekem egy kicsit kinai,főleg hogy egybefolyik az egész szöveg.:O Azért jobb lenne pontot tenni a mondatok végére.:) 
Drága Predátor!Kb 3x olvastam el,amit írtál...Mondatvégi jelek nélkül elég érthetetlen,de végül győzött a józan ész..:DÉn 3 mondatba belefoglalom neked,amit leírtál.Van, aki így játszik,van ,aki úgy.Ha nem tudsz veszíteni,ne amőbázz.Felesleges bonyolítani,hiszen aki így jó,az jó lesz úgyis,kvázi,aki tud játszani úgyis nyer,aki meg nem,az veszít.Mindig vannak nálunk sokkal jobbak..;):DEgy játék attól szép,hogy az egyik mindig jobb,mint a másik..:):):)Tanuld meg te is a standard lépéseket...És már nincs is panaszra ok..;):)Nem bántásképp írom,ne érts félre...:):):)Puszi...Gil..:)
Nos, leírnám, hogy mi a panaszom. Voltaképp én is tudom a standard lépéseket, és elsajátítottam egy bizonyos fokon. Olyan szinten, hogy az esetek 80-90%-ban nyerek is az ilyen kezdésekkel. Viszont ami igazán bánt, hogy 2 játékos a verseny, és ha megnézed a végjátékot, általában a toplista élére -top10- olyan játékosok kerülnek, akik standardul játszották végig a játékot standard játékosok ellen. Nagyon gyakori az 1-1 es játék, és annak nem nagyon látom sok értelmét, hogy 1-1 ket kell játszani a verseny felétől, mert gyakorlatilag a "jó" játékosok mind standard kezdéssel játszanak, és az legyőzhetetlen, bárhova teszi a kör. Én úgy gondolom, hogy ilyen játszmákban nem az ész dominál, ezért lenne jó bevezetni egy szabályt, mi szerint nem lehetne standardul játszani, és akkor az nyerne, akinek 1 perc alatt jobban vág az esze, és tud is amőbázni, nem csak pár lépéskombinációval nyeri a meccseket. Élő amőba versenyeken sincs standard játék soha, mert akkor egy 10 perces "tanulmány" után bárkiből lehetne világbajnok ha kezd :) 
Predator!!Értem,értem,értem..........És azt kell mondjam,igen,igazad van!És így lenne fair,ahogy leírtad!!!!Mikor először olvastalak,nem vettem figyelembe,hogy a versenyről szólsz,ezért elnézésedet kérem.De igen,az lenne a reális,amit te leírtál..:):):):)Remélem meghallgató fülekre talál az írásod..Pusszantalak: Gil..:)
szia!olvastam amit írtál.szerintem nincs igazad.nincs olyan hogy az X nyer az O meg veszít.ez csak a játékostól függ.:)