« Back to All Topics
Kedves operátor!
Posted in 
General
Kedves operátor!
Posted in 
General
Kedves operátor!
Szeretném tudni, hogy lelépőst miért üldözitek!Semmi rosszat nem mondott és nem csinált! Miért kellett Őt letiltani! Az a baj, hogy nem anyázik, hanem kedves?

A drágalátos barátod, vagy nemtom kicsodád, 2 perc alatt mintegy 20 meccsett adott föl az "ellenfele" javára.
Szerinted ez fer?

OP
na a következö csalokat védö egyén ha nem tetszik hogy a haverod csalt és jogosan kiltoták akor mond meg neki hogy ne csalj mert megint igy jársz:) üdv gold
Már elnézést kérek! Lehet, hogy én is megütöm a bokámat! De ez tegnap történt és nem egy játékosnak adta fel, hanem többnek és azért csinálta, mert nem játszottak vele a pontjai miatt! Nem ő volt az első, de nem is az utolsó, aki lenullázza magát néha! Szerintem azokat kellene büntetnetek inkább, akik a másik emberrel megengedhetetlen hangon beszélnek!
Már elnézést kérek, de 

"De ez tegnap történt" - egy nap alatt nem évülnek el ezek a dolgok...

"nem egy játékosnak adta fel, hanem többnek" -  és? úgy fer?

"Nem ő volt az első, de nem is az utolsó, aki lenullázza magát néha! " - Nem ő volt az első, de nem is az utolsó, aki  büntetésben részesült emiatt...

"Szerintem azokat kellene büntetnetek inkább, akik a másik emberrel megengedhetetlen hangon beszélnek!" - végre valamiben egyetértünk, bár az "inkább" helyett az "is"-t szivesebben használnám..

OP 
Tényleg nem akarok kötekedni veled, hiszen ez a dolgod! Csak azt szeretném tudni mi abban a baj, hogy leadja a pontjait, és miért kell egyből végleg eltiltani? Ez nem csalás és nem sportszerűtlen! Az sokkal inkább sportszerűtlen, ha valaki progival játszik!

a szabályzat irja olvasd el minden bene van amit nem lehet csinálni a progizás se sportszerü de engedélyezett sajnos de a 0 ázás se sportszerü mondjuk ezt één se értem de mind1 de OP léccci magyarázd el nekem rövden ha vki leadja a ponjait aba mi a sportszerütlen ksözönöm gold
Nem véletlenül van az megtiltva...
Pl jogosulatlan előnyhöz juttatja azokat, akik ellene játszanak, midőn éppen rájöt a nullázhatnék. 
Másrészt, miután őmagának kevesebb pontja lesz mint amennyi a tudásából eredne, a nullázás után ellenne játszókkal szemben sem fer, hiszen ha pl döntetlenezik egy másik 0-sal, akkor a másik nullás nem kap pontot, pedig döntetlent ért el egy "papíron" nála jobb játékos ellen, akinek amugy magasabb lett volna a pontja, ha nem nullázza le magának, és ezáltal az ellenfél pontot kapott volna a döntetlenért.

És még sorolhatnám...

Nem látom, hogy miért kellenne bárkinek is lenulláznia magát. Ez nem olyan pontszám amit adhatsz-vehetsz, gyűjtögetheted, eldobhatod, hanem (elméletileg) az adott játékos tudásszintjét kellene tükröznie. Így aztán minden dolog tiltott, ami ennek ellenében történik...

Nekem nem az fáj, hogy valaki felad pár meccset, mert az kit érdekel. Nekem az fáj, hogy emiatt a néhány idióta miatt egy jól kitalált rendszer nem működik, mert neki fontosabb hogy legyen egy-két ponttal több/kevesebb, mint az hogy a rendszer jól működjön, és jól használható legyen. Pl hogy mindenki  a saját tudásszintjének megfelelő elllenfeleket találjon magának. Dehát ilyenek sajnos az élet minden területén megtalálhatóak, nem csak itt... :|

És itt jön a képbe a programhasználat engedélyezése. Ott tudod legalább, hogy kivel állsz szemben. Ha program ellen akarsz játszani, aki várhatóan magas játékerőt képvisel, akkor nem látom miért kéne ezt bárkinek megakadályozni..

OP
HI!

Kedves OPha játszol pontot kapsz! nem tudom miért írod h nem  olyan pont amit gyűjtögethetsz!akkor mire van?
ja és a progi!
hm.....
az elvileg csalás!és a csalókat kizárjátok nem így van?ezt sem értem. egyik percben ezt írod a másikban mást!mind1
 bye

Nem gyűjtögetheted, pl nem adhatod egyik névről a másikra.

A pontszám nem is legjobb szó erre. Arról van szó, hogy van ez az attribútum minden kedves játékosunknál, ami a tudásszintjét hivatott reprezentálni. Ezt állítgatjuk minden meccs után, hogy jóesetben még reálisabb képet adjon a játékosok tudásszintjéről az eredménytől függően.

A programhasználat nem csalás. Senki nem mondott ilyet. Legalábbis én nem. 

OP
Igen nagy tisztelettel iszom szavaidat, és isten bizony még egyet is értek bizonyos részeivel. 
De:
-Nem tudhatjuk, miért akarta magát nullázni
-Sokan vannak akik, kérik a pontot és meg sem játszanak érte, de meg sem próbálják!
-Te is játékosként kezdted, ez a kizárás akkor sem arányos azzal, amikor valaki alpárian viselkedik, és mégis itt van,
-És mégegy! Történetesen lelépős családtag és nem tűröm, hogy leidiótázd, csak azért, mert Te operátor vagy, bár megértem az érveidet, de akkor sem nyilatkozhatsz így egy másik emberről, ehhez még Neked sincs jogod!

Rosálsz!

olvasom szavaid és arra következtetek h direkt irritálod OP-t vmien büntetésért

ha lelépős hát lelépős nem tom mit zavar ez van nincs leírva h sokat kell jáccania
OP!
szeretném ha megtennél nekem vmit
sakkban amit alig jáccok kitettétek h progizok....
nos ez nem igaz ha levenné megköszönném 
-Nem tudhatjuk, miért akarta magát nullázni

ez sovány vigasz

-Te is játékosként kezdted, ez a kizárás akkor sem arányos azzal, amikor valaki alpárian viselkedik, és mégis itt van,

Ha jól tudom a családtagodnak maradt még neve amit használhat... Tényleg, mi szükség van több névre?

-És mégegy! Történetesen lelépős családtag és nem tűröm, hogy leidiótázd, csak azért, mert Te operátor vagy, bár megértem az érveidet, de akkor sem nyilatkozhatsz így egy másik emberről, ehhez még Neked sincs jogod!

Az "idióta" nem az ő személyének, hanem az általa bemutatott sportszerűtlen viselkedésmódnak szólt, amit sajnos rajta kívül is sokan magukénak tudnak. 
Szebb szó nem jutott erről eszembe... :|

OP

Black! Nem a büntetésért irritálom az opot, hanem nem értem! soha semmit nem csinált, és egyből kitiktják!

Utolsó szó jogán és én részemről le is zárom!
Amit csinált nevet, azt is letiltottátok,
ami rajta volt a gépén név, azt is letiltottátok, pedig azok tényleg semmit nem csináltak!
Azért további jó munkát nektek, de felülvizsgálhatnátok a döntésetek!

"soha semmit nem csinált"

"azt is letiltottátok, pedig azok tényleg semmit nem csináltak!"

Az egyiken se csinált semmit, de a másikon már tényleg nem. Értem...
Miközben fentebb ismerted el te is a szabályszegést. Na mindegy... Mint említettem, maradt a kedves családtagodnak még más neve a sokaságból, azokat egyelőre nem tiltottuk ki. Ezúton megkérném őt, hogy sziveskedjen egyetlen nevet használni a jövőben, és mindennemű sportszerűtlenségtől tartózkodni.

Köszönöm.

OP


Azt szeretném kérdezni hogy egy barátom nevét lemásoltam.És ezért bocs mert csak félre ítórtam
amit az OP irt az ugy van és 1 nevet hasznáj minek 2 3 vagy több amikor 1 nével is lehet jáccani de a programhasználat szerinztem azért csalás mert nem a játékos szintjén jáccik hanem 100 szor jobban és ugy aki nagymester és nem progivaljáccik az hátrányban van azal aki progival tolja én szt tartom fernek ha mindenki saát maga jáccik és nem egy program helyte én nem engedélyezném a programok hazsnálatát mert gyengébb játékosok sok pontot tudnak vele öszeszedni és igy már nem a játétudásukat mutatja a pontszámuk hanem a program tudását a pgoramokat a pontéhes pontvadászok használják akik csak azért jáccanak higy rengeteg pontjuk legyen és ha elver a progijuk egy játékost akor egyböl megy a szokásos szövehg hogy idézem: looser meg béna meg az ehez hasonlo beszolások amikböl már elegem van  jah és OP lene egy kéárésem ha lehetnem 1 moderátort az amöba 1 es szobába beküldeni mert sosincs ott mod és kéne de nagyon mert rengeteg a káromkodás és a flooding is meg a sok arab aki folyamatosanvagy floodol vagy azt a sok kriksz krakszot irkálja és ezel lehetetlené teszik a társalgást na további jó játékot gold és tiszta fer játékot programok nélkül;)
Ez tényleg jó hosszú, és helytelen volt:( ( Gold Free vagy, hogy hívják, bocsi érte, nem jegyeztem meg a nevét, mert elvesztem a mondatában......))

Kedves Operátor, 

tudod, az a gond,ha a pontodat felviszed egy szintre, legyen az például mester szint, szinte minden progis rádszáll...... (na ez "nem kicsit" bosszantó dolog) , hogy levigye a pontodat.
megver, játszol visszavágot, vmi csoda folytán megint megver:( , kilépsz, hozza a másik nevét, ismét megver stb...
A pont meg ugye fogy, ami nem a valódi tudásod szintjét mutatja....Így nem is lehet.
Ezért nullázzák le sokan magukat...véleményem szerint.
Itt veszik el a játék értelme,és ezért szinte már senki nem akar senkivel sem játszani
max az ismerősökkel. Ha jól értettem a program használata nem tiltott....pedig lehetne, mert sportszerűtlen azzal szemben, aki megpróbálja a saját fejével elérni azt a szintet, amit más progival könnyen elér..és még élvezi is a szerencsétlen, és valóban jön a cseten a minősíthetetlen  szövegével...hát ehhez :no comment!
Tudom, az írásommal nem fogom itt megváltani a világot, nem is ez volt a célom, pusztán a véleményemet szerettem volna megosztani veled.
Nem tudom lelépős miért nullázta le magát, de sajnálom, hogy töröltétek:(


Szia, Ria
 Szia kedves Ria,

nem tudom megállni, hogy ne tegyek hozzá az általad vázolt gondolatmenethez ezt-azt.
Úgy gondolom, hogy ha a pontleadások tényleges okait szeretnénk megpiszkálni, bármilyen kényelmes és hálás téma is folyamatosan, azaz folyamatosan, (értsd: még mindig folyamatosan) a prgogisokra mutogatni, ők kullognának a kiváltó okok listájának legvégén. Ennél sokkal erősebb motiváló tényező, hogy a léc lejjebb engedésével alulpozicionáltként nő a biztonságérzet, felszabadultabban játszol, zéró stressz (de legalábbis a minimumon); plusz a pontok szétosztogatása járulékos haszonként kvázi tálcán kínálja a lehetőséget, hogy jót tehess, látszólag segíts másokon (no persze nem akárkin, csak az "arra érdemeseken"), hogy aztán nyugodtan hajthassuk álomra fejünket lefekvéskor, kipipálva az aznapra esedékes jócselekedet-penzumot. 
Az eredmény pedig az, hogy az eredetileg indikátorként funkcionáló szép színes pajzsaink lassan már a farsangi maskara rangjára sem tarthatnak igényt, senki sem az, akinek látszik, és éppen ez vezet el az általad említett jelenséghez: ismerősök csak ismerőssel...
Paradox módon még éppen a progisok tartoznak azon kevesek közé, akik vállalják önmagukat (tudásukat ill. nemtudásukat). Mivel többé-kevésbé tűrhető hibaküszöbbel szűrik őket, tisztán láthatod kivel állsz szemben, és vállalod -e ellene a megmérettetést. És hogy ez nem a tudásodat tükrözi? Dehogynem: laara kontra progi 0-10. Itt tartok, ennyit tudok. Esetleg tanulok belőle, tandíjként az aktuális fizetőeszköz pedig a pontom. Tudomásul kell venni, hogy ebben a miliőben ezek a progik 500-700 pont elérésére képesek. Még. Pont.
Mellesleg megkérdezted már valaha, hogy miért akarnak ezek a gyerekek/emberek   szeretetet/elismerést/hatalmat (egyáltalán mit??) vásárolni maguknak a pontjaikon?
Nem tudom lelépőst miért zárták ki, de azon már inkább lehetne vitatkozni, hogy esetében a büntetés és az okozott kár arányban van -e, de ehhez keveset tudunk.
   
 További minden jót,
  laara.
köszi OP , és elnézéast de nem ara figyeltem mikor teszek pont vagy veszöt és ne azt nézd hanem a szöveget amit leirtam és máskor figyelek ere. üdv:gold 
Lehet a sakknál azokat az "elvesztettnek titulált meccseket töröltetni, amelyek az összeköttetés (a felhasználó akarata ellenére) megszakadása miatt jöttek létre?