« Back to All Topics
Kérdés
Posted in 
General
Kérdés
Posted in 
General
Kérdés
Sziasztok!
Játszottam tegnap egy kezdővel(nem kezdő szinten játszott) és beáldoztam egy lovat és bevittem egy gyalogot, vezérem lett. Neki csak egy lova maradt.Sok sakkot adtam, de nem tudtam bemattolni, mert lejárt az időm. A gép vesztett partinak könyvelte el! Miért? Egy lóval nem lehet mattot adni és én legalább tíz alkalommal lecserélhettem volna a vezért a lóért.Ha az egyik félnek nincs fönt mattadó figurája, nem nyerhet, csak döntetlen lehet a parti, még ha az ellenfélnek le is jár az ideje.
"Egy lóval nem lehet mattot adni"

egy magányos király ellen valóban nem, de ha a király mellett más bábuk is vannak, akkor elméletileg lehet.

"legalább tíz alkalommal lecserélhettem volna a vezért a lóért"

ha fogytán az időd, akkor megfontolandó lépés lenne az is, a fentiek ismeretében.

OP
Szia!

OPERATOR után ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy mindaddig vesztett a parti ilyen esetben, amíg van fent legalább 1 mattadó figura. Mivel egy sima gyaloggal is lehet adni mattot (és ez állástól teljesen független), ezért mattadó figurának számít. Lehet, hogy csak egy e oszlopos gyalogja van az ellenfélnek, amivel soha nem tudja beadni a mattot, mindazonáltal a szabályzatban ez annak minősül, ezért veszítetted el.

Üdv: JR.