« Back to All Topics
sakkprogram keresése beállítható nyitóállással
Posted in 
General
sakkprogram keresése beállítható nyitóállással
Posted in 
General
sakkprogram keresése beállítható nyitóállással
Sziasztok!

Olyan sakkprogramot keresek, ahol megadhatom a nyitó állást. Tudtok ilyet?

Fejembe vettem, hogy megtanulom, hogyan lehet mattot adni egy futóval és egy lóval. Már kétszer sikerült ilyen partiba kerülnöm emberi ellenféllel, és mind a kétszer megszívtam.

Egyébként úgy jön ki ilyen állás, ha van egy futód, egy lovad és egy gyalogod, az ellennek meg egy bástyája, és beáldozza a gyalogért.
kedves lépcsőmászó

Egy futóval és egy huszárral úgy lehet mattot adni, hogy az ellenfél királyát mindig abba a sarokba szorítod be amilyen színen mozog a futód.

pl. ha a futód a világos mezőkön van akkor h1 vagy a8 mezőkön  tudsz csak mattot adni.
    ha a futód a sötét mezőkön van akkor a1 vagy h8 mezőkön tudsz mattot adni.

A mattot pedig mindig a futóval kell adni, soha nem a huszárral.
Szia!

a legtöbb programban tudsz poziciót megadni. Pl. szerezz be egy fritz-et.. azt hiszem a próba verzióban már lehet ilyesmit. egyébként a lényege a mattnak, hogy kizárólag abban a sarokban tudod beadni, amilyen színű a futó.
És, beadod nekem? Egyeztetünk egy időpontot, mesterségesen kialakítjuk az állást, és nosza. 

Szóval a mattkép az világos, de belekényszerítenem akár magamat még sose sikerült.
Húzd le a KChess Elite 4-et a Torrent Evalról.
7 mb az egész program és ahozképest elég igényes.
Magyar nyelvre is lehet állítani és fullon kb 2000 élő erősségen játszik.Le lehet pucolni a táblát is ha akarod és olyan állást raksz fel amilyet akarsz és onnan indítod a játékot a program ellen.Ő befog mattolni egy huszárral meg egy futóval a legerősebb fokozaton abban biztos vagyok.